V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Reprezentacja V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta mistrzami Radomia w siatkówce chłopców.

Finały VIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie odbyły się w hali sportowej II LO im. Marii Konopnickiej. Do strefy medalowej, po wcześniejszych eliminacjach awansowały zespoły II LO, V LO, XII LO im. Polskich Olimpijczyków oraz Zespół Szkół Budowlanych.

W półfinałach nie było niespodzianek, bo ekipy licealistów z Traugutta i XII LO, będąc faworytami konfrontacji, pewnie wygrały swoje spotkania. Wszak w obu drużynach roi się od siatkarzy, ćwiczących na co dzień w Radomskim Centrum Siatkarskim „Czarni”.
Finał rozgrywek szkół ponadgimnazjalnych był emocjonującym widowiskiem, stojącym na wysokim poziomie sportowym. Ostatecznie po tie – breaku zwyciężyli reprezentacji z naszej szkoły, którym przypadły złote medale mistrzostw Radomia. – W pierwszym secie rywale wygrali na przewagi, w drugim odrobiliśmy straty. W decydującej odsłonie przełamaliśmy opór, zwyciężając 15:9 – opisał Arkadiusz Sawiczyński, trener naszego zespołu.
Brązowe medale tegorocznych zmagań wywalczyli siatkarze II LO. Gospodarze finałów ograli w dwóch setach ekipę z Budowlanki.